GŁÓWNA arrow CIEKAWOSTKI

Elektroniczny atrament 
24.02.2007.
E – ink bazuje na nowoczesnej generacji tranzystorów zaprojektowanych z wykorzystaniem nowych materiałów oraz zaawansowanych technologii. Taka aktywna matryca znaków może być zwijana i zginana jak normalny papier.
Czytaj całość…
 
Xerox przeciwdziała próbom kopiowania banknotów euro
24.02.2007.
Od początku 2002 r. w 12 krajach Europy weszło do obiegu 14 mld nowych banknotów euro. Wprowadzenie nowej waluty wiązało się z podjęciem przez władze krajów europejskich różnorodnych środków mających na celu przeciwdziałanie próbom fałszerstw. W procesie projektowania i produkcji banknotów euro wykorzystuje się najbardziej zaawansowane technologie zabezpieczeń. Europol (policja europejska), przy współpracy z rządami wszystkich krajów Unii Europejskiej, podejmuje działania mające zapobiec fałszerstwom dokonywanym przez zorganizowane grupy przestępcze. Czynnikiem wspierającym te działania jest kara ośmiu lat więzienia, która grozi za fałszowanie nowej waluty.
Czytaj całość…
 
Mikrodruki do zabezpieczania dokumentów
24.02.2007.
Firma Xerox zaprezentowała nowy sposób zabezpieczania dokumentów: nadrukowane miniaturowe czcionki, do odczytania których potrzeba szkła powiększającego. Nowy font MicroText, który pojawił się w ofercie Xerox, umożliwia drukowanie napisów o wielkości zaledwie 0,25 milimetrów.
Czytaj całość…
 
Glossmark - "hologramy" drukowane kolorowymi drukarkami laserowymi
28.08.2003.

Hologramy nie do podrobienia

Hologramy nie do podrobienia

Naukowcy z laboratoriów Xerox w Webster w stanie Nowy Jork opracowali nową technologię, która umożliwia umieszczanie holograficznych obrazów na powszechnie stosowanych dokumentach, przy pomocy kolorowej drukarki laserowej.

Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 22 z 22
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone