GŁÓWNA arrow OFERTA arrow PRODUKTY arrow TECHNOLOGIE arrow Technologia stałoatramentowa (SolidInk)

Technologia stałoatramentowa (SolidInk)

Opracowanie technologii stałoatramentowej jest osiągnięciem wielu dziedzin nauki oraz wynikiem wieloletnich doświadczeń technologicznych. Jej unikalne właściwości zapewnią Ci druk w niezwykle żywych i nasyconych kolorach, z prędkością, jakiej pozazdroszczą specjaliści. Drukarki stałoatramentowe są proste w użyciu, niezawodne w działaniu i przyjazne dla środowiska naturalnego. Charakteryzują się najwyższą jakością druku na bardzo szerokiej gamie papierów.

naciśnij na rysunek by powiększyć


Technologia stałoatramentowa, zwana również technologią woskową jest jedną z najmłodszych tochnologii druku jakie funkcjonują w chwili obecnej na rynku urządzeń kolorowych. Wymyślona, opatentowana i rozwijana przez firmę Tektronix powoli zdobyła, i zdobywa nadal rzeszę zwolenników.
Technologia Solid Ink jest w sumie bardzo zbliżona do tradycyjnego druku atramentowego opartego o technologię drop-on-demand i głowicę piezoelektryczną. Barwnik występujący w 4 kolorach podstawowych natryskiwany jest bezpośrednio na papier. Różnica tkwi jednak w samym barwniku, a właściwie jego postaci i własnościach fizycznych. W technologii stałoatramentowej barwnik dostarczany jest w formie specjalnego tworzywa, które podczas druku ulega stopieniu w głowicy zawierającej elementy grzewcze i przybiera postać płynną. W takiej też postaci ruchoma głowica piezolektryczna natryskuje barwnik na papier (lub inne medium), gdzie praktycznie natychmiast przybiera on ponownie postać stałą, nie dopuszczając do ewentualnego rozlewania się atramentu lub wsiąkania w głąb podłoża drukowego. Tak zbudowany obraz jest na koniec utrwalany przy pomocy walców prasujących lub innych mechanizmów dociskowych. Zaletą tej technologii jest wysoka jakość barw, możliwość druku na praktycznie dowolnym rodzaju podłoża, cały czas z tą samą, niezmienną jakością.
 
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone