GŁÓWNA arrow CIEKAWOSTKI arrow Xerox w czołówce firm przyjaznych kobietom

Xerox w czołówce firm przyjaznych kobietom

Ocenie NAFE podlegały takie czynniki jak: wynagrodzenie, liczba zatrudnionych kobiet na wysokich stanowiskach, możliwości awansu oraz dodatki pozapłacowe. Pod uwagę brane były tylko te firmy, które w swych zarządach co najmniej dwie kobiety.- To nie przypadek, że Xerox po raz szósty znalazł się w czołówce firm zarządzanych przez kobiety. Firma nieustannie podnosi standardy w zakresie zatrudnienia kobiet, którym w Xeroksie zapewnia się duże mozliwości rozwoju i szanse na długotrwae zatrudnienie. - podkreśla dr Betty Spence, przewodnicząca NAFE. Na uwagę zasługuje fakt, że Xerox jest prawdziwą rzadkością, jeśli chodzi o stosunek liczby kobiet menedżerów do liczby zatrudnionych kobiet ogółem. - dodaje Betty Spence. W 2006 roku w amerykańskim oddziale Xeroksa kobiety stanowiły 31.5% zatrudnionych ogółem, zaś około 42.5% osób na kierowniczych stanowiskach to kobiety lub osoby o odmiennym kolorze skóry. W zarządzie Xeroksa zasiadają aż trzy panie w tym Prezes Zarządu i dyrektor wykonawczy.

Xerox zapewnia kobietom duże możliwości awansu oraz oferuje liczne świadczenia pozapłacowe, m.in. elastyczny czas pracy, praca na niepełny etat, telepraca, świadczenia macierzyńskie, dofinansowania do szkoleń, a nawet porady w sprawie adopcji, wychowania dzieci, czy zakupu pierwszego mieszkania.

Obecność na liście NAFE to nie pierwsze wyróżnienie Xeroksa w tym roku. Human Rights Compaign Foundation uznała firmę za "Najlepsze miejsce pracy". Dodatkowo pismo CRO umieściło firmę wśród Best Corporate Citizens, a Fortune - na liście Najbardziej Podziwianych Amerykańskich Firm.

Stowarzyszenie National Association for Female Executives zostało powołane w 1972 roku jako część Working Mother Media (właściciela m.in magazynu "Working Mother"). Organizacja zajmuje się promocją zawodową kobiet. Lista NAFE powstała zarówno w oparciu o badania prowadzone przez samą organizację, jak i ankiety wypełniane przez zainteresowane firmy.
 
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone