GŁÓWNA arrow AKTUALNOŚCI arrow Czas na Wrota Warmii i Mazur

Czas na Wrota Warmii i Mazur
Rusza największy w Polsce projekt informatyzacji administracji samorządowej. Wczoraj Urząd Marszałkowski w Olsztynie podpisał w tej sprawie umowę z konsorcjum firm informatycznych.

Na mającym powstać portalu Wrota Warmii i Mazur skorzystają mieszkańcy 111 gmin województwa warmińsko-mazurskiego, którzy otrzymają nowoczesny system obsługi w urzędach. Będą oni mogli za pośrednictwem internetu m.in. złożyć wniosek o nowy dowód osobisty czy o zarejestrowanie działalności gospodarczej. Każdy będzie mógł sprawdzić w sieci status realizacji swojej sprawy - kto aktualnie się nią zajmuje i na jakim etapie jest procedura.

Umowa, którą podpisano wczoraj zakłada dostarczenie sprzętu komputerowego i serwerów oraz dostawę i instalację oprogramowania do Urzędu Marszałkowskiego i większości urzędów samorządowych na terenie województwa.

Projekt, którego wykonawcą będzie konsorcjum złożone z firm Sygnity, Max Elektronik, Aram oraz Zakładu Elektronicznej Techniki Obliczeniowej, wart jest 20 mln zł., z czego trzy czwarte sfinansuje Unia Europejska. Jak zaznacza Andrzej Kosturek, wiceprezes Sygnity, inicjatywa samorządu z Olsztyna to dopiero początek. - Oceniamy, że do 2013 r. Unia może zasilić polskie gminy funduszami w wysokości ok. 5-6 mld zł. Jeżeli skutecznie wykorzystamy te pieniądze czeka nas prawdziwy skok cywilizacyjny.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec marca 2008 r.

Źródło:
 
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone