GŁÓWNA arrow AKTUALNOŚCI arrow Nagroda Editors Choice 2007 dla Xerox DocuColor" 242/252/260

Nagroda Editors Choice 2007 dla Xerox DocuColor" 242/252/260
Drukarko-kopiarki DocuColor 242/252/260 firmy Xerox otrzymały nagrodę “Better Buys for Business Editor’s Choice 2007”. Te trzy imponujące modele powstały w oparciu o platformę, która od stosunkowo niedawna należy do gamy rozwiązań firmy Xerox, i cechują się wysoką jakością wydruków oraz wydajnością pracy. 
l
Magazyn „Better Buys for Business” jest niezależnym światowym autorytetem w branży sprzętu biurowego i poligraficznego. Nagroda „Editor's Choice” jest corocznie przyznawana za innowacyjne rozwiązania z zakresu sprzętu biurowego. Dziennikarze i branżowi eksperci, którzy decydują o przyznaniu nagrody, biorą pod uwagę jakość oraz wydajność pracy na nowym sprzęcie. W tym roku nagroda „Editor's Choice” przyznana została drukarko-kopiarkom DocuColor 242/252/260 firmy Xerox, których uniwersalność i liczne praktyczne funkcje pozwoliły wyróżnić się spośród grona pozostałych pretendentów do nagrody.
Dzięki zastosowanym technologiom maszyny DocuColor 242/252/260 gwarantują doskonałą jakość wydruku – do 2400x2400 dpi bez interpolacji, co stanowi najwyższą rozdzielczość wśród kolorowych drukarek laserowych dostępnych na rynku. Wydruk o tak wysokiej rozdzielczości możliwy jest dzięki wykorzystaniu 32-wiązkowego lasera oraz tonera Emulsion Aggregation (EA) firmy Xerox.
Drukarko-kopiarki DocuColor 242/252/260 osiągają dużą prędkość wydruku, dzięki czemu będą się one doskonale sprawdzać wszędzie tam, gdzie kolorowe wydruki wykonywane są w większych ilościach. Model 242 drukuje w kolorze z prędkością 40 stron na minutę, model 252 z szybkością 50 stron na minutę, a model 260 – również w kolorze – z szybkością 60 stron na minutę. Zastosowanie systemu Ethernet gwarantuje uniwersalność maszyn i umożliwia im współpracę zarówno z systemem Windows, jak i Mac. Drukarko-kopiarki DocuColor 242/252/260 zostały zaprojektowane z uwzględnieniem standardów PostScript i PCL.
Zaletą DocuColor 242/252/260 jest również podajniki papieru. Podajniki w zwycięskich modelach Xeroxa mają podwójną tacę wejściową na 500 arkuszy, tacę na 870 arkuszy, tacę na 1140 arkuszy i bypass na 250 arkuszy w standardzie. Można je rozbudować o opcjonalny podajnik o dużej pojemności – na 2000 arkuszy – na papier zwykły (8,5” x 11”) bądź większego formatu (13” x 19”). Wszystkie modele wyposażone są też w imponujący dwustronny podajnik o dużej pojemności (maksymalnie 250 arkuszy). Co więcej, podajnik ten pełni funkcję dupleksu. Maszyny pracują na różnych rodzajach papieru, co należy dopisać do listy wyróżniających je cech. W przypadku standardowych tac wejściowych oraz tacy o dużej pojemności (2000 arkuszy) możliwy jest wydruk na papierze zwykłym o gramaturze od 18 lb. i papierze grubym o gramaturze do 110 lb. przy rozmiarze arkuszy 11” x 17”. Taca bypass daje możliwość wydruku na papierze grubym o gramaturze do 140 lb. Maksymalny rozmiar papieru dla tacy bypass to 13” x 19”, co przydaje się przy wykonywaniu próbnych i właściwych wydruków bez marginesów. Maksymalne miesięczne obciążenie maszyn to aż 200 tysięcy stron dobrej jakości druku w przypadku DocuColor 242 i 252 oraz 300 tysięcy kopii dla modelu 260.
W zależności od potrzeb użytkownik DocuColor 242/252/260 może rozbudować maszynę o dowolne z wielu dostępnych urządzeń do wykańczania dokumentów. Pierwsze z nich to niedroga taca odbierająca z offsetem. Kolejne to podstawowe urządzenie wykańczające o pojemności tac 500 i 3000 arkuszy z funkcją wielopozycyjnego zszywania na 50 arkuszy oraz dziurkowania. W przypadku bardziej zaawansowanych zadań użytkownik może zdecydować się na urządzenie wykańczające z tacami na 500 i 1500 arkuszy, z funkcją wielopozycyjnego zszywania na 50 arkuszy i dziurkowaniem oraz tworzeniem broszur. Można je dodatkowo rozbudować o interposer. Istnieje też możliwość rozszerzenia gamy dostępnych możliwości wykorzystania tego urządzenia o funkcję składania typu tri- i Z-fold. Jak zawsze w przypadku firmy Xerox, dostępne kontrolery druku dają użytkownikowi duże możliwości działania. Dostępne są następujące kontrolery:
- kontroler druku EFI Fiery: ten wbudowany kontroler sieciowy wyposażony jest w podstawowe narzędzia służące do programowania, monitorowania i zarządzania tokiem pracy, jak również narzędzia do zarządzania kolorem. Jest on wyposażony w procesor o częstotliwości 2 GHz, 512 RAM i twardy dysk o pojemności 80GB;
- EFI Splash RPX-ii Color Server: jest to wersja wbudowanego kontrolera sieciowego Fiery umieszczona na serwerze. Ułatwia on zarządzanie kolorem, dokumentami i produkcją przy bardziej zaawansowanych zadaniach. Można również dzięki niemu poprawić wyniki RIP i zwiększyć prędkość przetwarzania danych w dowolnej konfiguracji sprzętowej;
- EFI Fiery Color Server: dzięki temu zewnętrznemu kontrolerowi użytkownik ma do dyspozycji zaawansowane narzędzia zarządzania kolorem oraz opcje aktualizacji oprogramowania;
- Creo Spire Color Server: kontroler ten dostępny jest zarówno w wersji przypisanej do sprzętu jak i samodzielnej. Dzięki opcji preflight użytkownik może sprawdzić, jak będzie wyglądał dokument na każdym etapie wydruku;
- Xerox FreeFlow DocuSP ColorServer: kontroler ten opracowany przez Xerox firma wykorzystuje na własne potrzeby w produkcyjnym druku kolorowym.

Modele DocuColor 242, 252 i 260 to szybkie i wydajne kolorowe drukarko-kopiarki, które zapewniają typową dla Xeroxa świetną jakość obrazu i liczne dostępne ciekawe funkcje. Szeroki wybór opcjonalnych kontrolerów druku jest kolejną mocną stroną oferty; żaden inny sprzedawca nie może się pod tym względem równać z Xeroxem, dlatego między innymi drukarko-kopiarki Xeroxa zasłużyły na nagrodę „Editor’s Choice 2007”.
Więcej informacji na stronie internetowej www.xerox.pl
 
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone