GŁÓWNA arrow AKTUALNOŚCI arrow Xerox sponsorem XII edycji Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi

Xerox sponsorem XII edycji Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi
W dniach 29 sierpnia – 2 września br. odbyła się XII edycja Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnym. Jednym ze sponsorów zawodów był Xerox Polska.
 
  
 
Powożenie jest jedną z najbardziej widowiskowych i ekscytujących konkurencji jeździeckich. Po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi rozegrano w 1985 roku. Od tamtej pory zawody odbywają się regularnie w lata nieparzyste. W tym roku Polska była gospodarzem mistrzostw już po raz drugi. Pierwszym polskim miastem, które miało zaszczyt gościć najlepsze na świecie zaprzęgi był Poznań. Miało to miejsce w 1995 roku, a polscy reprezentanci zdobyli w tych zawodach 4 brązowe i 2 srebrne medale.
Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w Warce i trwały pięć dni. Poza emocjami sportowymi w trakcie zawodów nie zabrakło również takich atrakcji jak: konkursy ujeżdżania, czy plenerowy pokaz artystycznej instalacji przestrzennej autorstwa Józefa Krzysztofa Oraczewskiego. Całość zwieńczyła wieczorna Gala Mistrzowska z ceremonią dekoracji zwycięzców Konkursu Ujeżdżania oraz Maratonu. W ramach umowy sponsorskiej firma Xerox Polska wyposażyła biuro prasowe oraz biuro organizatora zawodów w niezbędne urządzenia drukujące.

Dzięki wsparciu sponsora zarówno dziennikarze, jak i międzynarodowa grupa sędziowska dysponowała pełnokolorowymi wydrukami list startowych uczestników, wyników w poszczególnych konkurencjach oraz informacjami o sponsorach i specjalnych gościach obecnych podczas zawodów. W trakcie trwania pięciodniowych mistrzostw urządzenia firmy Xerox wykonały blisko 50 000 wydruków w pełnym kolorze.

Więcej informacji na stronie internetowej www.xerox.pl
 
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone