GŁÓWNA arrow CIEKAWOSTKI arrow Firma Xerox w Dow Jones Sustainability North America Index (DJSI)

Firma Xerox w Dow Jones Sustainability North America Index (DJSI)
Firma Xerox została umieszczona w Dow Jones Sustainability North America Index (DJSI). Istniejący od 1999 roku ranking DJSI skupia te firmy, spośród 600 największych amerykańskich przedsiębiorstw notowanych na Dow Jones Global Index, które w swoich działaniach wyróżniają się ponadprzeciętną dbałością o cele społeczne i ekologiczne.
 
 
Obecność w rankingu uzależniona jest od spełnienia przez firmę wielu kryteriów, m.in.: polityki względem zmian klimatycznych, zużycia energii, rozwoju kapitału ludzkiego, zarządzania wiedzą, relacji inwestorskich i ładu korporacyjnego.
„Zrównoważony rozwój to jedna z podstawowych zasad jakimi Xerox kieruje się w swoich działaniach” – mówi Anne M. Mulcahy, CEO Xerox. „Zdajemy sobie sprawę, że efekty nakładów inwestycyjnych wywierają wpływ nie tylko na rozwój przedsiębiorstwa, ale również na środowisko naturalne i społeczeństwo. Obecność w rankingu odzwierciedla nasze zaangażowanie w ochronę środowiska i przestrzeganie najwyższych standardów w firmie.”
Firma Xerox oferuje najszerszą w branży gamę produktów i usług z zakresu zarządzania dokumentami. Oferta produktowa obejmuje: czarno-białe i kolorowe drukarki laserowe, zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne, kopiarki, systemy do druku produkcyjnego, urządzenia drukujące w dużym formacie, materiały eksploatacyjne i produkty integracyjne, wysokiej jakości papier do druku na urządzeniach laserowych oraz usługi serwisowe.
 
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone