GŁÓWNA arrow CIEKAWOSTKI arrow Mikrodruki do zabezpieczania dokumentów

Mikrodruki do zabezpieczania dokumentów
Firma Xerox zaprezentowała nowy sposób zabezpieczania dokumentów: nadrukowane miniaturowe czcionki, do odczytania których potrzeba szkła powiększającego. Nowy font MicroText, który pojawił się w ofercie Xerox, umożliwia drukowanie napisów o wielkości zaledwie 0,25 milimetrów.

Dla porównania, gdyby klasyczną liczącą 100 stron książkę wydrukować używając w tym celu Xerox MicroText, to zmieściłaby się ona na kartce papieru o rozmiarach 216 x 279 milimetrów. Dzięki fontowi Xerox, mikrodruk, który jest stosowany w banknotach, może być teraz wykorzystany w zabezpieczeniu innych dokumentów, takich jak: akty urodzenia, dowody tożsamości, czeki. Mikrodruk, jako forma ochrony przed fałszerstwami, jest stosowany na przykład na amerykańskich banknotach dwudziestodolarowych. Umieszczone nad ramieniem Andrew Jacksona słowa „The United States of America 20 USA 20 USA” wyglądają jak mikroskopijne kropeczki.

Według firmy Xerox, rozwiązanie to przede wszystkim znajdzie zastosowanie w agencjach rządowych i instytucjach publicznych.
Xerox pracuje również nad narzędziami pozwalającymi stwierdzić autentyczność dokumentów. Pomóc w tym ma nowe oprogramowanie Xerox FreeFlow® Variable Information Suite 5.0.

Źródło: www.xerox.pl
 
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone