GŁÓWNA arrow AKTUALNOŚCI arrow Continuous Innovation Centre firmy Xerox

Continuous Innovation Centre firmy Xerox

Armando Zagalo de Lima, prezes Xerox Europe oraz Tadahito (Chu) Yamamoto, prezes Fuji Xerox, dokonali uroczystego otwarcia pierwszego europejskiego centrum Continuous Innovation Centre, które dedykowane jest wyłącznie technologii druku cyfrowego na papier ciągły.

 
Oprócz systemów do druku cyfrowego na papier ciągły w centrum znajdują się rozwiązania partnerskich firm współpracujących z Xerox, m.in. Hunkeler, Kern, Lasermax, Pitney Bowes, GMC, Solimar i CMI. Dzięki kooperacji z wymienionymi firmami Xerox dostarczył różnorodne rozwiązania z zakresu druku na papier ciągły swoim europejskim klientom, którzy z powodzeniem realizują obecnie zlecenia obejmujące druk transakcyjny, personalizowany czy druk książek.

Podczas otwarcia centrum dwóch klientów Xerox przedstawiło swoje spojrzenie na rynek druku, a także strategiczne podejście do rozwoju przedsiębiorstwa poligraficznego. Firma MBA z Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie zainwestowała w cztery systemy do kolorowego druku na papier ciągły Xerox 490 Continuous Feed Printing Systems. „Kolorowy druk cyfrowy na papier ciągły nie jest czymś nowym. To, co zdecydowanie było do tej pory niespotykane, a co obserwujemy w tej chwili, to bardzo duże zainteresowanie naszych klientów tym rozwiązaniem. Coraz lepiej zarządzane bazy danych pozwalają im na realizację szeregu działań z zakresu druku personalizowanego, zwracają również coraz większą uwagę na poziom zwrotu z inwestycji możliwy do osiągnięcia dzięki drukowi w kolorze” – powiedział Bachar Aintaoui, prezes firmy MBA.

"Cyfrowy druk książek to główny czynnik decydujący o rozwoju mojej firmy. Wydawnictwa szukając oszczędności i możliwości druku większej liczby książek coraz częściej pytają o tę usługę” – powiedział Esben Mols Kabell, Chief Executive Oficer, Scandinavian Book, który w ostatnim czasie zainwestował w dwa systemy Xerox 650 Continuous Feed Printing.
W ciągu ostatnich kilku lat Xerox regularnie zwiększał swój udział w rynku druku na papier ciągły. Dzisiaj największym wyzwaniem firmy w tym segmencie jest zajęcie pozycji lidera. Według wyników badań przeprowadzonych przez firmę InfoSource, w drugiej połowie 2008 roku Xerox był liderem w segmencie monochromatycznego druku cyfrowego na papier ciągły w Europie.

Systemy druku Xerox na papier ciągły wykorzystują do druku suchy toner, technologię odwzorowywania kserograficznego oraz innowacyjną bezdotykową technologię flash-fusing, dzięki której papier nie jest poddawany działaniu wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia. W efekcie systemy drukują na znacznie szerszej gamie mediów.

 
2007 © Wszelkie prawa zastrzeżone